• Tasuta transport alates 50 eurost
  • 53326649

KKK - Fusion mineraalvärv

31.10.2022

 

KKK-Fusion mineraalvärviga mööbli värvimine

 

 

 

Miks Fusion mineraalvärv on parim mööblivärv turul?

 

Fusion mööblivärvid on keskkonnateadliku koostisega, kemikaalide vabad (0 VOC), suurepärase vastupidavusega, hea voolavusega ja isetasanduvad.

 

Lisaks on oluliselt täiustatud värvi nakkumist ja tugevust. Mööblit on vaja minimaalselt ette valmistada – vaid puhastus ja kerge karestus on vajalikud enamikel juhtudel.

 

Fusion värvid on 100% akrüülkoostisega, mis loob erakordselt mati, satiinviimistluse.

 

Kergemat kasutust saav värvitud pind ei vaja lõppviimitluskihti – vahatamist ega lakkimist.

 

 

 

Kuidas sündis Fusion mineraalvärv?

 

Fusion värv on toodetud Kanadas Homestead House Paint Company poolt 25.-aastase uurimustöö, testimise ja pideva täiustamise tulemusel. Selle pingutuse tulemusel on Fusioni™ mööblivärvid suurepärased, pakkudes mööblivärvijatele ja -disaineritele parimat värvi.

 

 

 

Kas Fusion värvid on samad, mis kriidivärvi tüüpi mööblivärvid?

 

Ei, need ei ole samad. Fusion mööblivärv on veepõhine, 100% akrüülvärv. Mineraalid värvides viitavad koostises sisalduvatele pigmentidele, mis on orgaanilist päritolu. Looduslike, mitte sünteetiliste pigmentide kasutamine värvi koostises võimaldab pakkuda sügavamat värvi tonaalsust ja paremat vastupidavust UV-kiirgusele ja ajale. Fusioniga värvitud pind on vee- ja plekikindel ning enamikele pindadele pole kruntvärvi ega lakki vaja.

 

 

 

Mida tähendab 100% akrüülvärv?

 

Fusion värvid koosnevad 100% akrüülvaigust. Selle tulemuseks on ideaalselt matt viimistlus ja erakordne vastupidavus. Teised turul müüdavad mööblivärvid nagu lateksvärvid, või ükskõik, mis värvid alla 100%-lise akrüülkoostisega, kasutavad madala kvaliteediga ja väga mürgist vinüüli ja lateksit, kuna need on odavamad tootjatele. Fusion värv on valmistatud ainult parima kvaliteediga materjalidest, mille tulemuseks on 0-VOC sisaldusega kõrge kvaliteediga mööblivärv. Lisaks on Fusion värvid vabad muudest mööblivärvide koostistes levinumatest kemikaalidest.

 

 

 

Kui kaua Fusioni värvid kuivavad?

 

Fusioni värvide kuivamisel peame lähtuma kahest erinevast aspektist. Värvid kuivavad ühe kuni kahe tunniga pärast viimase värvikihi pealekandmist. See tähendab, et värv saavutab puutekuivuse. Siiski peab meeles pidama, et ruumi keskmisest kõrgem temperatuur ja niiskus võivad kuivamise aega oluliselt mõjutada.

 

Lõpliku kuivuse saavutab värv umbes 21 päeva pärast ja see sõltub taas õhuniiskusest. See kehtib ka kõigi teiste turul pakutavate vesialuseliste värvide kohta. Sa võid siiski oma värvitud mööblieset kasutada, kuid tee seda õrnalt. Värvitud mööbliese saavutab aja jooksul oma tugevuse, vastupidavuse ja veekindluse.

 

 

 

Millisel pinnal saan ma kasutada Fusion mineraalvärve?

 

Fusion värve saab kasutada kõikidel pindadel. Kuid eeltöö on erinev. Naturaalsele pinnale nagu puit, vineer jms kinnitub värv peale puhastust ja kerget karestust. Tehismaterjali ( saepuruplaat, laminaat jms) värvimise eel tuleb pinnale kanda õhuke kiht Fusion Ultra Grip vahendit ja lasta enne värvimist kuivada 12-24 tundi.

 

 

 

Kas ma saan Fusioniga värvida metalli või klaasi?

 

Jah saab. Kuid eelnevalt tuleks pind puhastada, kergelt karestada ja kanda pinnale Fusion Ultra Grip vahend. Lasta pinnal kuivada 12-24 tundi enne värvimist.

 

 

 

Kas ma võin Fusionit kasutada ka köögimööbli ja vannitoa sisustuse värvimisel?

 

Jah, Fusion mineraalvärv on parim värv selleks, sisaldades juba pealislakki. Kuid selliste pindade värvimisel on soovitav anda värvile lisakaitse lakiga.

 

 

 

Kuidas peaksin värvitavat mööblit ette valmistama?

 

Eeltöö on väga oluline ja värvitulemus sõltub otseselt sellest. See kehtib kõikide värvide kohta. Fusioniga värvimine vajab eeltööna vaid puhastust ja kerget karestust. Vana viimislust eemaldama ei pea. Värvides ettevalmistuseta pinda, võid olla kindel, et varem või hiljem hakkab värvitud pind kobrutama, värv koorub pindadelt maha ning see ei saavuta oma parimaid tulemusi.

 

 

 

Kui palju värvi vajan ma oma projekti jaoks?

 

 Fusion mööblivärvidel on suurepärane katvus ja  500 ml katab umbes 7 m2 pinda.

 

 

 

Millal peaksin kasutama Fusion Tough Coat lakki?

 

Fusion lakk on  palju kasutust leidvate pindade jaoks nagu lauaplaadid, istekohad ja köögikapid. Tough Coat´i kasutades ei pleegi ega muutu värvitud mööbel kollaseks. Lisaks annab Tough Coat värvitud pindadele ekstra tugevuse ja vastupidavuse üldise kulumise, veekahjustuste ja toiduplekkide vastu.

 

 

 

Kas Fusion värve võib kasutada välispindadel?

 

Jah, Fusion on kõrge kvaliteediga 100% akrüülvärv ja peab vastu päikesele, vihmale, lumele. Palun pööra hoolikalt tähelepanu korralikule pinna ettevalmistusele, sest see on väga oluline saavutamaks värvi parimat vastupidavust, kestvust ja tugevust.

 

 

Kas Fusioni värvid on UV-kindlad?

 

Parima kvaliteediga pigmendid Fusion mineraalvärvides kindlustavad UV-kindluse ka päikesevalguses.

 

 

 

Kas ma saan Fusionit kasutada kõrge niiskusega interjöörides?

 

Jah, Fusioni värv loob konstantse barjääri  kvaliteetse akrüülvaiguga ning vesi ja niiskus ei avalda kahjulikku mõju värvitud mööblile.