• Tasuta transport alates 50 eurost
  • 53326649

Mööbli kaunistamine Redesign with Prima viimistlusvahenditega

26.05.2022

Vana mööbel annab imelised võimalused luua ainulaadset mööblit oma koju. Värvitud mööbel annab juba uue ilme, kuid kaunistamine erinevate viimistlusvahenditega viib Sind täiesti uute võimaluste võlumaale.

Siirdepildid 

Redesign with Prima siirdepilte  on väga lihtne kasutada. Ja muud polegi vaja kui pilte, sest need liimuvad ise pinnale ilma lisavahendeid kasutamata.

Siirdepildist lõigata vajalik osa ja eemaldada tagumine kaitsepaber. Seejärel asetada pilt pinnale selle poolega vastu pinda, kust eemaldati tagumine kaitsepaber. Siluda õrnalt pinda ja siis hõõruda kaasasoleva pulgaga pilti. Eemaldada servast õrnalt tõmmates pealmist kaitsekilet. Kui pilt on ikka kile küljes, siis veel hõõruda.

Soovitav on kogu pildiga kaetud pind lakkida, sest kui ainult pilt katta, siis jääb see näha.

 

  

Dekupaaźipaberid

Redesign with Prima dekupaaźipaberite pinnale paigaldamiseks on vaja dekupaaźiliimi . Vajalik osa lõigatakse paberist välja. Pind, kuhu paberit soovitakse, kaetakse liimiga ja paber asetatakse sinna peale. Siis kaetakse ka paberi pealt liimiga. Dekupaaźiliim kinnitab paberi ja annab tugeva kaitse. Rohkem pole vaja lakkida ega vahatada.

 

Templid

Redesign with Prima templid on korduvkasutatavad ja pestavad. Komplekt koosneb mitmest osast ja see kergendab kasutamist. Templi pind kaetakse rulli abil õhukese kihi  Fusioni mineraalvärviga ja siis surutakse tempel vastu pinda. Fusion mineraalvärv ei vaja viimistlemist vaha ega lakiga. Kuid soovi korral võib suuremat kasutust saavatele pindadele anda lisakaitse laki või vahaga.

 

Śabloonid

Redesign with Prima śabloonid on tugevast materjalist, korduvkasutatavad ja pestavad. Śabloonimise ainus nipp on, et värvi ei tohi pintslile, śvammile või rullile palju võtta. Lisaks tuleb salvrätile või papile enamus eemaldada. Muidu tekivad paksendid ja laialivalgumine. Kui see juhtub, siis saab kiiresti tegutsedes värvi niiske lapiga eemaldada. Śabloonima peab kannatlikult ja varuma aega.

 

Silikoonvormid

Redesign with Prima silikoonvormid on kvaliteetsest materjalist ja vastupidavad. Neid saab korduvalt kasutada. Vorme soovitame kasutada Prima savimassiga. Mass muljutakse käte vahel pehmeks ja surutakse vormi. Vormi pind tuleb hoida sile, sest konarlustega ei kinnitu detail hiljem pinnale. Kinnitatakse PVA liimiga ja kasutada teipi detaili paigal püsimiseks. Lasta kuivada ööpäev. Kui kuivamisega tekivad mõrad kujundi sisse, siis neid saab täita Tikkurila Hole-in-1 puidupahtliga. Seda pahtlit saab peale kuivamist noaga õrnalt kraapides eemaldada nii, et detaile ei lõhu. Seejärel saab detailid värvida.

 

 

Rõõmsat meisterdamist ja kohtumiseni Tõmme poes!

Monika.

https://www.facebook.com/tommevarvistuudio