• Tasuta transport alates 50 eurost
  • 53326649

Kuidas värvida mööblit Fusion mineraalvärviga?

01.06.2020

 

 

Kõik algab puhastusest. Seda tuleb teha korralikult ja soovitav on  kasutada rasvasid eemaldavat vahendit. Kõigepealt eemaldada nupud ja lingid. Fusion TSP https://www.tomme.ee/et/a/fusion-tsp on ideaalne ja kergesti kasutatav spetsiaalne puhastusvahend mööblile . 500 ml veele lisada üks korgitäis vahendit. Lahuse võib teha pritspudelisse, siis pihustada pinnale ja hõõruda pinnalt kogu mustus. Vahend ei vaja maha loputamist, kuid see on soovitatav. Köögi puhastamiseks soovitame Enzypin rasva ärastavat vahendit https://www.tomme.ee/et/a/enzypin-bioaktiivne-rasva-arastav-puhastusvahend, sest tilk pinnale jäänud rasva võib rikkuda kogu töö.  Vahendit pihustatakse pinnale, kantakse ühtlaselt alale ja jäetakse 15 minutiks toimima. Siis puhastatakse pinda puhta veega kuni kogu vahend on pinnalt eemaldatud.

Väga oluline on kontrollida, et mööbel poleks kaetud vahaga. Fusion mineraalvärv ei kinnitu vahale. Kui tõmmata küünega üle pinna ja küüne alla jääb pehme sodi, siis on pinnal vaha ja see tuleb eemaldada vaigutärpentiiniga hõõrudes. Peale seda võib pinna puhastada lisaks White spirit vahendiga.

Siis karestada pind lihvpaberiga number 150-180. Karestamisel ei pea kasutama jõudu ega tolmutama. Lihtsalt käia kogu pind lihvpaberiga üle. Seejärel pühkida pinnalt tolm niiske lapiga.

Kui on soov vahetada mööblil lingid/nupud, siis tuleks vanad augud täita puidupahtliga. Lasta kuivada vastavalt juhendile. Ja peale kuivamist lihvida ülejäägid.

Kui tegemist on männipuidust mööbliga, siis tuleb enne värvimist kanda pinnale õhuke kiht alusvärvi. https://www.tomme.ee/et/a/nordic-chic-kruntvarv . Oodata 12 tundi,siis teha kerge lihvimine ja kanda peale teine õhuke kiht alusvärvi. Enne värvimist oodata taas 12 tundi.

Kui tegemist on tehismaterjalist või väga libeda pinnaga mööbliga ( laminaat, mööbliplaat, kõrgläige, metall jne), siis tuleb enne värvimist kanda pinnale õhuke kiht Fusion Ultra Grip vahendit https://www.tomme.ee/et/a/fusion-ultra-grip . Oodata 12 tundi kuni vahend on kuivanud.

Teipida kõik alad, kuhu ei soovi värvi. Ilus puhas töö on väga oluline.

Alusta värvimist. Värvitoonide valik on Fusion mineraalvärvil rikkalik https://www.tomme.ee/et/b/fusion-mineraalvarv. Fusion värvipaletis on ligikaudu 50 värviretsepti lisaks https://www.tomme.ee/et/a/fusion-varvipalett .
Värvipurki mitte raputada enne kasutamist, vaid õõtsutada. Soovitav on lisada ühele purgile  Fusion mineraalvärvile 15 ml Fusion extenderit, et värv ei kuivaks liiga kiiresti https://www.tomme.ee/et/a/fusion-extender . See vahend vähendab pintslijälgesid ja rulliga värvimisel vähendab karedust.

Värvida võib pintsli või rulliga. Pintsli suurus oleneb projektist. Aga enamikel ostudel soovitame kahte pintslit: https://www.tomme.ee/et/a/clingon-pintsel-f40 ja https://www.tomme.ee/et/a/pintsel-orb-r10 . Pintslid saab puhtaks vee all loputades, siis asetada paariks tunniks veeanumasse ja siis taas loputada jooksva vee all. Riputada kuivama. Korralikud ja hästi hooldatud pintslid on eluaegne investeering.

Värvimise paar nippi:
Alati värvida puidusüü suunas ( kui ei näe puidusüüd, siis tavaline on, et peamine pind ja sahtlid värvitakse vasakult paremale. Küljed ja uksed ülevalt alla).
Värvitav ala jaotada mõtteliselt umbes 10 cm alaks, kanda sinna värv kiirete ja kergete liigutustega ja siis teha pikitõmme servast servani ilma katkestamata.
Värvikihtide vahel hoida 2-3 tundi kuivamiseks.
Värvikihtide vahel võib teha vahelihvimist, et tuleks veel siledam ja veatum tulemus.

Fusion mineraalvärv ei vaja kinnitamist vaha ega lakiga, kuid rohkem kasutatavatele pindadele ( näiteks köök, söögi-või kirjutuslaud ja vannitoa kapid) võiks lisakaitse andmiseks kasutada lakki https://www.tomme.ee/et/a/fusion-tough-coat-lakk . Seda lakki on kõige parem kanda pinnale pehme pesuśvammiga. Teha śvamm niiskeks ja panna lakk otse śvammi sisse. Siis kanda lakk kiirete, pikkade, äärest ääreni tõmmetega pinnale. Kuna lakk kuivab kiiresti, siis võib 500 ml laki sisse segada 15 ml Fusion extenderit  https://www.tomme.ee/et/a/fusion-extender Kergemini kasutatav  on Nordic Chic lakk https://www.tomme.ee/et/a/nordic-chic-lakk . Seda saab pinnale kanda pintsli või rulliga. Soovitav on alati uus töövahend kasutusele võtta, sest muidu jäävad pinnale ebemed.

Fusion mineraalvärv saavutab lõpliku tugevuse 21-päevase kuivamise järel. Sellel perioodil kasutada värvitud esemeid ettevaatlikult.
 
Värvimine on rahustav ja tore tegevus. Uue värvikuue saanud esemed pakuvad silmarõõmu aastateks!
PS! Lisaküsimuste korral ootame sõnumit Tõmme värvistuudio Facebooki lehele https://www.facebook.com/tommevarvistuudio/ !